بیماری سفیدک پودری

قارچ­های عامل سفیدک­های پودری از مهمترین عوامل بیماری­زای گیاهان هستند. این قارچ­ها پارازیت­های اجباری هستند که نزدیک به 10000 گونه از گیاهان عالی از جمله محصولات مهم کشاورزی را آلوده می­کنند. هرچند روش­های زراعی و بیولوژیکی از راهکارهای مورد توجه در کنترل این بیماری­ها هستند ولی این روش­ها قادر به محافظت کافی از گیاهان در مقابل این بیماری­ها نیستند. بنابراین ابزار مطمئن برای مدیریت این بیماری­ها استفاده از قارچ­کش­های موثر است. استفاده مداوم از قارچ­کش­های آلی در برنامه­های مدیریت این بیماری­ها که ناگزیر از سم­پاشی­های مکرر و دوره­ای هستیم ضمن اینکه مخاطرات زیست محیطی دارند، اثرات نامطلوب در بهداشت غذایی و سلامتی کاربر دارند، شانس بروز مقاومت در این بیمارگران را افزایش می­دهند. بعلاوه اغلب این قارچ­ها بیمارگرانی هستند که پتانسیل بالایی در بروز مقاومت به گروه­های مختلف شیمیایی در کوتاه مدت دارند. این شرایط سبب می­شود بسیاری از این قارچ­کش­ها که بر علیه بیمارگران سفیدک­های پودری استفاده می­شوند در کوتاه مدت اثربخشی خود را در کنترل بیماری از دست بدهند.

قارچ­کش­های گروه سبز که از عصاره­ های گیاهی در ساخت آنها استفاده شده است ضمن اینکه کنترل کامل و موثری از بیماری­های سفیدک پودری روی محصولات مختلف از جمله کدوئیان مثل خیار، درختان میوه هسته­ دار مثل هلو، شلیل و بادام، توت­ فرنگی، گوجه­ فرنگی، فلفل، گلهای زینتی فضای باز مثل گل رز، زرشک زینتی و گیاهان زینتی آپارتمانی دارند فاقد هرگونه با قیمانده سمی هستند. این قارچ­کش­ها هیچ­گونه مخاطرات زیست محیطی ندارند. از نظر سلامت غذایی سالم هستند و برای کاربر هم هیچ­گونه زیان بهداشتی ندارند. دوره کارنس سبزها صفر روز است.

          علائم بیماری سفیدک پودری

سفیدک های سطحی روی میزبان های مختلف

          (الف) سفیدک پودری رز با عامل Podosphaera pannosa،

          (ب) سفیدک پودری توت فرنگی با عامل Podosphaera aphanis،

          (ج) سفیدک پودری انگور با عامل Erysiphe necator،

          (د) سفیدک پودری گندم با عامل Blumeria graminis f. sp. tritici،

          (ر) سفیدک پودری گوجه­ فرنگی با عامل Leveillula taurica،

          (س) سفیدک پودری کدوئیان با عامل Podosphaera xanthii

محصولات سبز را چگونه بکار ببریم؟

1.      با بازدیدها و بررسی­های پیوسته بروز علائم بیماری را تحت نظر داشته باشید.

2.      با مشاهده اولین علائم بیماری نسبت به محلول­پاشی کل اندام­های آلوده با محصولات سبز اقدام کنید.

3.      محلول پاشی را هر 5 تا 14 روز تکرار کنید.

4.      برای انجام محلول­پاشی سم­پاش مناسب بر حسب سطح مورد نظر و نوع گیاه میزبان انتخاب کنید. برای مثال برای گیاهان آپارتمانی که بصورت تک گیاه آلوده هستند سم­پاش­های دستی 2 لیتری و برای گلخانه­ها بسته به مساحت آن از سم­پاش­های 20 تا 100 لیتری برقی و برای فضای باز از سم­پاش­های موتوری استفاده کنید.

5.      مقدار قارچ­کش را نسبت به حجم سم­پاش بشرح زیر تنظیم کنید:

     • سبز 1 به مقدار 2 گرم برای هر لیتر آب همراه با 3 تا 5 میلی­لیتر کاورینو

     • سبز 2 به مقدار 2 میلی­لیتر برای هر لیتر آب

     • سبز 3 به مقدار 2 میلی­لیتر برای هر لیتر آب همراه با 3 تا 5 میلی­لیتر کاورینو

6.      تا نصف حجم سم­پاش، آن را با آب پر کرده و قارچ­کش مورد نظر را به آن اضافه و بخوبی بهم بزنید. سپس با اضافه کردن آب حجم سم­پاش را تکمیل کنید.

7.      در محلول­پاشی پوشش کاملی روی گیاه هدف ایجاد کنید.

8.      در محلول­پاشی اول از سبز 1 استفاده کنید.

9.      در محلول­پاشی دوم در صورت شدت بیماری از سبز 1 و در غیر اینصورت از سبز 2 و در محلول­پاشی سوم از سبز 3 استفاده نمایید.

10.  برای تهیه محلول سمی بخصوص برای سبز 1 از آب خیلی سرد استفاده نکنید.

گزارش تصویری نتایج استفاده قارچ کش های سبز

اثر قارچ کش سبز یک در گلخانه رز هشتگرد

اثر قارچ کش سبز یک در گلخانه رز پاکدشت